Czym jest CV Prawnika?

 • CV Prawnika – usługa przygotowania profesjonalnego CV, które w atrakcyjny sposób przedstawi Ciebiepotencjalnemu pracodawcy i zwiększy szansę zaproszenia na rozmowę kwalifikacyjną.

 • Indywidualnie oraz atrakcyjnie opracowana część merytoryczna i graficzna, dostosowana do stanowiska i specyfiki branży. Dokumenty piszemy od nowa. Nie przepisujemy dotychczasowego CV!

 • CV które wyróżni Cię na tle innych kandydatów. Wyrażone językiem korzyści przekona rekruterów.

Idealne CV Prawnika – ważne elementy w treści

Profil zawodowy

Profil zawodowy – powinien być krótką i zwięzłą informacją na temat tego: kim jesteś, jakie posiadasz kompetencje oraz jaki masz cel zawodowy. Profil powinien zawierać kilka zdań, które są syntetycznym opisem drogi zawodowej.

Może to wyglądać w taki sposób:

Kim jesteś? Ukończyłem Prawo na Uniwersytecie Łódzkim.

Jakie posiadasz kompetencje? Specjalizuję się zagadnieniach prawa gospodarczego, w szczególności spółek kapitałowych. Ukończyłem aplikację radcowską w 2015 roku (OIRP Warszawa).

Jakie jest Twój cel zawodowy? Praca na stanowisku In-House Lawyer w warszawskim oddziale Firmy.

Sukcesy zawodowe

Sukcesy zawodowe – nie bądź fałszywie skromny. Napisz o swoich osiągnięciach zawodowych. Pracodawcy często poszukują ludzi wychodzących poza ramy swoich obowiązków. Oczywiście objętość tej sekcji w CV musi być dostosowana do długości dokumentu. Zwykle jednak wystarczą 2-4 pozycje. Opisy nie powinny być nadmiernie rozbudowane, ale z ich treści powinno się móc wywnioskować, co było istotą osiągniecia.

Przykłady osiągnięć zawodowych:

Zrealizowanie planu windykacyjnego w obszarze regresów i innych wierzytelności nieskładkowych przez kierowany zespół w roku 2015.

Udział w charakterze eksperta w pracach Komisji ds. Międzynarodowego Prawa Humanitarnego przy Prezesie Rady Ministrów RP.

Umiejętności

Umiejętności – należy w zwięzły i czytelny sposób przedstawić informacje na ten temat.

Można zrobić to w taki sposób:

 • Umiejętność redagowania pozwów w sprawach gospodarczych.
 • Znajomość postępowania restrukturyzacyjnego w spółkach z ograniczoną odpowiedzialnością.
 • Obsługa programu Lex.

Zadania na danym stanowisku

Zadania na danym stanowisku – nie warto przepisywać swojego zakresu obowiązków. W większości przypadków tego typu dokumenty są bardzo szczegółowe i niestety nie zawsze są zgodne z faktycznie wykonywanymi obowiązkami. Skup się na pokazaniu 4-8 kluczowych zadań realizowanych na danym stanowisku.

Przykładowo

05.2014 – obecnie. Prawnik (Associate) w Departamencie Banking & Finance. Legal Justice Solicitors w Warszawie.

 • Bieżąca obsługa prawna klientów kancelarii.
 • Przygotowywanie opinii prawnych z zakresu prawa handlowego i szeroko rozumianych kwestii związanych z transakcjami bankowymi.
 • Projektowanie dokumentów zabezpieczenia.
 • Prowadzenie korespondencji z klientami kancelarii.
 • Udział w procesach due diligence.

Wykształcenie

Wykształcenie w większości zawodów prawniczych wymagane jest ukończenie studiów magisterskich na kierunku prawo. Jest to również warunek konieczny dla zdecydowanej większości zawodów prawniczych koncesjonowanych. Podaj nazwę uczelni, kierunek i uzyskany tytuł. Możesz pokusić się o podanie informacji na temat pracy dyplomowej, bądź szczególnych osiągnięć w toku nauki. Jeżeli ukończyłeś stosowną aplikację, możesz w tej sekcji możesz zawrzeć informację na ten temat.

Przykładowo:

10.2009 – 06.2015

Uniwersytet Warszawski

Kierunek: Prawo. Uzyskany tytuł: Magister.

Kursy i szkolenia

Kursy i szkolenia – poziom nasycenia tymi formami uzupełnienia wiedzy jest zróżnicowany w zależności od konkretnych zawodów. Powinniśmy podać nazwę kursu, jednostkę szkolącą oraz datę ukończenia. Nie wszystko jest istotne. Nie ma sensu podawanie kursów sprzed wielu lat, szczególnie jeżeli dotyczyły nieaktualnych już regulacji.

Przykładowo:

02.05.2015 – Prawo w projektach chmury obliczeniowej (jednodniowe warsztaty).

Języki obce

Języki obce – podajemy jaki język znamy i w jakim stopniu. Można posiłkować się klasyfikacją Rady Europy, gdzie poziomy znajomości są określone symbolami od A1 do C2.

Przykładowo:

Język angielski – znajomość na poziomie średniozaawansowanym w mowie i piśmie.

Zainteresowania

Zainteresowania – warto podać zainteresowania, które wiążą się z pracą zawodową. Można również podać inne, jednak tylko gdy są pozytywnie odbierane przez otoczenie.

Przykładowo:

Prawo karne skarbowe w Niemczech.

Bieganie – zdobycie korony polskich maratonów.

Wolontariat

Wolontariat – jeżeli działamy w organizacjach pozarządowych, poświęcamy czas inicjatywom społecznym, to warto o tym napisać. Jeżeli dołożyliśmy kilka złotych do puszki podczas Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, czy akcji Caritasu, to nie jest to wolontariatJ

Przykładowo:

Organizuję akcje zbiórki żywności i leków na rzecz krajów Trzeciego Świata w ramach działalności w Polskim Czerwonym Krzyżu.

Etapy realizacji CV Prawnika

 • Składasz zamówienie, a my kontaktujemy się z Tobą telefonicznie i/lub mailowo.
 • Przeprowadzamy szczegółowe konsultacje zawodowe o dogodnej dla Ciebie porze, w celu poznania m.in. posiadanego doświadczenia i kwalifikacji. Skonsultujemy z Tobą cel zawodowy. 
 • Tworzymy indywidualną szatę graficzną oraz treść Profesjonalnego CV.Otrzymasz dokumenty, dzięki którym zostaniesz zaproszony na rozmowę kwalifikacyjną! Możesz je samodzielnie edytować w przyszłości.
 • Gwarancja Jakości! Pracujemy do momentu Twojej 100% akceptacji. 

Zamawiając profesjonalne CV prawnika zyskujesz

Pewność...

że CV Prawnika jest profesjonalnie przygotowane, ponieważ nad Twoim zamówieniem pracują praktycy w obszarze HR.

Skuteczność...

Wiemy jak pisać CV – zdecydowana większość naszych klientów, którzy skorzystali z usługi przygotowania Profesjonalnego CV, otrzymuje zaproszenia na rozmowy kwalifikacyjne!

Wiarygodność

Jesteśmy Agencją Doradztwa Personalnego. Znamy oczekiwania pracodawców. Potrafimy właściwie zaprezentować Twoją osobę, ponieważ sami prowadzimy rekrutacje na rzecz klientów biznesowych.

Zamów Usługę ZAMÓW USŁUGĘ
Opinie naszych klientów
 • Marta (Logistyka), dn. 28.08.2018 r.

  „Otrzymałam CV w atrakcynej szacie grficznej. Treść również bardzo ciekawa. Konsulantka prowadząca moje zlecenie była otwarta na moje sugestie i pytania. Usługa zdecydowanie warta swojej ceny. 5/5” (pisownia oryginalna)

  https://www.opineo.pl/opinia/11335181
 • JoannaK, dn. 31.08.2016 r.

  ” Przemiły kontakt, pełen profesjonalizm a efekt końcowy na medal.
  Polecam w 100 %.

  http://www.opineo.pl/opinia/7641622
 • A. Kamiński, dn. 11.04.2016 r.

  ” dziękuję za pomoc w zredagowaniu mojego życiorysu, który mam przygotowany pod kątem pracy na stanowisku prokurenta lub radcy w spółkach prawa handlowego. Sposób realizacji zamówienia w pełni spełnił moje wymagania. (pisownia oryginalna)

  http://www.opineo.pl/opinia/6929600
 • W.K., dn. 20.04.2016 r.

  Napisane dla mnie dokumenty są bardzo biznesowe. To jest indywidulane doradztwo a nie szablony za kilka złotych z internetu. zdecydowanie dobre rozwiązanie dla chcących się wyróżnić.(pisownia oryginalna)

  http://www.opineo.pl/opinia/6980139
 • Dorota, dn. 2.07.2014 r.

  ” Polecam z czystym sumieniem! Pełen profesjonalizm, sama z pewnością nie przygotowałabym swojego CV tak nietypowo. Świetny kontakt z firmą, wiele pytań, które pozwoliło doprecyzować moje cele. Serdecznie dziękuję , mam nadzieję że ten dokument będzie wrotami do kariery 🙂

  http://www.opineo.pl/opinia/3490841
 • Więcej opinii na

  Słucham swoich klientów
Skorzystaj z naszych usług! osiągnij wyższy poziom swojej kariery
Zamów teraz Profesjonalne CV