Szukasz nowej pracy – masz profesjonalne CV i myślisz, że to wystarczy? Nic bardziej błędnego. Headhunterzy, rekruterzy i pracodawcy regularnie korzystają z portali zawodowych w poszukiwaniu kandydata. Warto zatem umieścić swój profil zawodowy na LinkedIn!

Dzięki wsparciu specjalistów doskonale znających współczesny rynek pracy i specyfikę stworzonych w ostatnich latach wirtualnych narzędzi do autoprezentacji zawodowej Twój profil na LinkedIn stanie się dla pracodawcy źródłem najważniejszych informacji podanych w atrakcyjny sposób. Zleceniodawcy kierują się bowiem wymaganiami stanowiskowymi, ale zwracają uwagę na najdrobniejsze szczegóły takie jak poprawność językowa, estetyka konta, kompletność informacji czy jakość i charakter dołączonego do profilu zdjęcia. Znaczenie ma dosłownie wszystko, nawet to, jakich słów użyjesz, ponieważ sprawne wykorzystanie fraz kluczowych przekłada się na wyniki wyszukiwania. Jeżeli więc chcesz zadbać o dobrą widoczność i atrakcyjność treści, stwórz swój profil na LinkedIn przy wsparciu specjalistów z agencji KreatorzyKariery.pl!

Dlaczego profesjonalny profil na LinkedIn jest taki ważny?

Stron internetowych i portali ogłoszeniowych z ofertami zatrudnienia jest mnóstwo, ale ich żmudne przeszukiwanie i śledzenie interesujących Cię propozycji to niestety często marnowanie czasu. Rozwiązaniem okazuje się stworzenie profilu na LinkedIn – za sprawą czytelnego i profesjonalnego przedstawienia swoich kompetencji i zawodowego doświadczenia masz szansę na zainteresowanie pracodawcy już na samym starcie. Dzięki temu możesz stać się widoczny dla szerszego grona i masz pewność, że Twój wizerunek jawi się dla pracodawców z Twojej branży jako atrakcyjny. Konto w popularnym serwisie ma jeszcze wiele niewątpliwych plusów, a jednym z największych jest po prostu oszczędność czasu. Zamiast samemu poszukiwać zatrudnienia pracodawca może bowiem znaleźć Ciebie!

Tworzenie profilu na LinkedIn – w czym możemy Ci pomóc?

Powołując do życia kompletny profil z naszą pomocą, kreujesz się na osobę godną zaufania, profesjonalną i rzetelną. Ponadto oszczędzacz czas na poszukiwania odpowiadających Ci ofert. Podobnie jest w przypadku pracodawców. Wykorzystując zaawansowane filtry i precyzyjne mechanizmy wyszukiwania, pracodawcy mogą szybko odszukać osoby mające preferowane przez nich umiejętności i zgłosić się do nich z propozycją współpracy. A zatem poprzez tworzenie profilu na LinkedIn kreujesz swój wizerunek, a jednocześnie stajesz się pracownikiem, którego można odnaleźć dosłownie w kilka sekund. Zrób to w najlepszy możliwy sposób i powierz budowę konta w popularnym serwisie specjalistom z naszej firmie. Przekonaj się, że z pomocą specjalistów z KreatorzyKariery.pl znalezienie wymarzonego zatrudnienia w danej branży stanie się łatwiejsze, a Twoja kariera może znacząco przyspieszyć!

Profil na LinkedIn

Jak stworzyć profil na LinkedIn? Wskazówki

1. Nagłówek

Standardowo w nagłówku LinkedIn wykorzystuje proste informacje, jak np. nazwę stanowiska z twojej obecnej lub poprzedniej pracy. Jest on w pełni edytowalny i masz swobodę wyboru opisu. Unikaj ogólnikowych informacji. Opis powinien nawiązywać do tego czym się zajmujesz, interesującej Cię branży, pracy, stanowiska. Ciekawy headline może zachęcić do kliknięcia w nasz profil.

2. Zdjęcie

LinkedIn to nie Facebook, nie umieszczaj zatem przypadkowej fotki. Jeśli zamieścisz profesjonalne zdjęcie profilowe, zyskasz większe zainteresowanie. Według badań portalu, profil ze zdjęciem generuje kilkanaście razy  więcej wyświetleń, niż ten bez fotki. Możesz również umieścić zdjęcie w tle, ale zadbaj o to by logicznie wiązało się z tym co umieszczasz
w profilu. Jeśli chcesz pokazać, że jesteś ekspertem w danej dziedzinie, dodaj linki, prezentacje, zdjęcia. Pokaż efekty swoich zawodowych działań. Profil LinkedIn może być twoim portfolio!

3. Słowa kluczowe

Zastanawiasz się co zrobić, by Twój profil na LinkedIn dobrze się pozycjonował? Wielokrotnie używaj słów kluczowych np. w nagłówku, podsumowaniu, opisie doświadczenia. Wówczas pracodawca znajdzie właśnie Ciebie.

4. Podsumowanie

Wiele osób rezygnuje w profilu na LikedIn z podsumowania, myśląc, że jest to zbędne. To błąd! Jednak napisanie „czegoś” o sobie nie wystarczy. Używaj języka korzyści. Przemyśl jakie były rezultaty Twojej pracy, jakie odniosłeś sukcesy.

5. Opis doświadczenia zawodowego, wykształcenia

Profil na LinkedIn powinien być kompletny. Nie wystarczy nazwa stanowiska i miejsca pracy. Opisz w kilku zdaniach wykonywane zadania i pamiętaj używaj słów kluczowych oraz języka korzyści. Uzupełnij poszczególne sekcje profilu. Jeśli byłeś aktywny na uczelni, brałeś udział w ciekawych projektach, pochwal się tym! A może ukończyłeś wartościowe kursy, uzyskałeś poszukiwane  w twojej branży certyfikaty? Udzielasz się wolontariacko? Nie zapomnij więc o tym napisać!

6. Adres URL

Spersonalizuj adres URL profilu. LinkedIn automatycznie dodaje przypadkowe znaki. Taki adres jest rozbudowany i nie wygląda atrakcyjnie. Najlepiej jeśli będzie zawierał tylko twoje imię i nazwisko. Indywidulany link do profilu na LinkedIn możesz swobodnie umieścić w Twoim CV!

7. Umiejętności

Headhunterzy często wyszukują kandydatów na bazie posiadanych przez nich umiejętności. Umieść w profilu w pierwszej kolejności te kluczowe i najbardziej istotne, gdyż dobrze widocznych będzie tylko 10. Pozostałe, mimo że możesz podać nawet kilkadziesiąt, będą schowane. Wpisz umiejętności, które rozpoznaje LinkedIn i  ma je w swoich zasobach.

Chcesz, aby znajomi z pracy potwierdzali Twoje umiejętności? Zadbaj o to – poproś współpracowników by uwiarygodnili Twoje atuty.

8. Rekomendacje

Pozytywne opinie na Twój temat to cenny element profilu LinkedIn. Nie czekaj aż przełożony, lub osoba z Twojego otoczenia zawodowego udzieli Ci rekomendacji. Zacznij do siebie, przejmij inicjatywę i dawaj innym rekomendacje! Możesz również o nie poprosić w zakładce zarządzanie rekomendacjami w ustawieniach profilu.

9. Najważniejsze – działaj!

Jesteś już szczęśliwym posiadaczem profilu? Super, ale to nie koniec, a początek. Nie zapominaj o swoim profilu. Bądź systematyczny i aktywnie na nim działaj. Udzielaj się, obserwuj, nawiązuj kontakty, daj się złowić „łowcy głów”!

Tworzenie profilu na LinkedIn

 

Sprawdź również nasze artykuły:

Oraz naszą ofertę:

Skorzystaj z naszych usług! osiągnij wyższy poziom swojej kariery
Zamów teraz Profil zawodowy