Chcesz czerpać satysfakcję z tego, co robisz zawodowo? Zrealizować określone cele i odnaleźć się na rynku pracy? Nieważne, czy Jesteś dyrektorem, menadżerem, absolwentem uczelni lub początkującym przedsiębiorcą. Może Ci w tym pomóc coaching kariery. To interaktywny proces, który skoncentrowany jest na realizacji Twoich celów zawodowych, indywidualnie dopasowany do sytuacji, w jakiej się znajdujesz i potrzeb, jakie masz. Praca marzeń jest do osiągnięcia zaraz po tym, jak skonfrontujesz się ze swoimi wewnętrznymi przekonaniami i zewnętrznymi ograniczeniami! Gdy tylko odkryjesz własną pasję i połączysz ją z planami zawodowymi, wartościami oraz innymi ważnymi dla Ciebie obszarami. Kto wesprze Cię mentalnie? Tym specjalistą będzie coach kariery. Dzięki niemu Twój rozwój zawodowy przyspieszy tempa, przejdziesz zmianę indywidualną i organizacyjną i znajdziesz wymarzoną pracę.

Dla kogo jest coaching kariery i doradztwo zawodowe?

To przede wszystkim proces, z którego powinny skorzystać osoby:

  • szukające nowego zatrudnienia na rynku pracy,
  • chcące zmienić zawód, przekwalifikować się,
  • które ukończyły edukację i chcą rozpocząć budowę swojej ścieżki kariery zawodowej,
  • zamierzające powrócić na rynek pracy po długotrwałej przerwie – czyli np. kobiety, które wracają do pracy po urlopie wychowawczym, osoby powracające z zagranicy,
  • zakładające działalność gospodarczą.

W jakich obszarach realizowana jest praca w ramach coachingu kariery? Podczas sesji tematycznych przerabiane są różne kwestie dotyczące sytuacji klienta. Może być to np. podjęcie działań w celu zmiany pracy zawodowej lub znalezienia jej na konkretnym stanowisku. Tematem bywa także zwolnienie się z dotychczasowego zakładu, przygotowanie do rozmowy kwalifikacyjnej czy pozyskanie wiedzy, jak napisać dobre CV, w ty także CV po angielsku, jaką klauzulę CV zamieścić lub też jak przedstawić w odpowiedni sposób swój profil zawodowy.

Dla niektórych osób problemem jest awans służbowy – nie wiedzą, jak sprostać temu wyzwaniu lub jak się do tego przygotować. Są i tacy, którzy szukają odpowiedzi na to, co chcą robić w życiu zawodowym lub podjęli decyzję o założeniu działalności gospodarczej i chcą dobrze wystartować z własnym biznesem.

Zdarzają się też osoby, które chcą podnieść swoje kompetencje menadżerskie z racji tego, że założyły sobie rozwój właśnie w tym kierunku.

Coaching kariery – jaką rolę w tym procesie pełni coach kariery?

To osoba, która mobilizować Cię będzie do tego, abyś się samodzielnie uczył i poznawał siebie w różnych obszarach. Masz okazję skonfrontować się z takimi pytaniami, jak np.: kim jestem, czego potrzebuje, co chce osiągnąć, jakie mam cele zawodowe, co czuję itd. Przerabiając różne kwestie podczas sesji tematycznych, poznasz odpowiedzi na wiele ważnych dla Ciebie zagadnień. Odkryjesz swoje pasje oraz mocne i słabe strony.

Celem takiego procesu jak coaching kariery jest przekucie pozyskanej przez Ciebie wiedzy w rozwój umiejętności, które przydadzą Ci się w procesie rozwoju zawodowego.

Nie nastawiaj się na to, że przyjdziesz z problemem, a coach kariery rozwiąże go za Ciebie. Jego zadaniem jest pomoc w określeniu atutów klienta oraz w zdefiniowaniu indywidualnej ścieżki kariery, zarówno tej przyszłej, jak i już rozpoczętej (np. adaptacja w nowej firmie, doskonalenie osiąganych wyników). Korzystając z jego pomocy, masz szansę na poprawę jakości swojego życia oraz złapania równowagi pomiędzy nim a pracą.

Coaching kariery – korzyści

Co zyskasz, decydując się na coaching kariery? Przede wszystkim zwiększysz świadomość siebie, swoich umiejętności i talentów. Dowiesz się, jakie masz predyspozycje zawodowe i łatwiej będzie Ci sprecyzować cele zawodowe. Coach kariery pomoże Ci zlikwidować blokady w Twoim zawodowym rozwoju. Dzięki niemu przezwyciężysz dotychczasowe problemy związane np. z komunikacją interpersonalną, pozbędziesz się samoograniczających przekonań, uświadomisz sobie, ile masz przydatnych na rynku pracy umiejętności. Nauczysz się zarządzania swoją karierą zawodową, odpowiedzialności za nią i radzenia sobie w zmieniającym się środowisku zawodowym. Zwiększysz swoje zadowolenie z dotychczas wykonywanych obowiązków służbowych.

Nieważne, czy chcesz to zrobić w celu zmiany pracy, czy w ramach wybranej już przez ścieżki zawodowej. Coaching kariery to szansa, abyś umiejętnie przebudował dotychczasowe życie i wykorzystał swój potencjał do realizacji planów, jakie sobie założysz.

Skorzystaj z naszych usług! osiągnij wyższy poziom swojej kariery