Wielu klientów zgłasza się do nas z następującym problemem – skuteczność CV jest zbyt niska!
Mimo wysłania licznych aplikacji o pracę, nie otrzymują zaproszeń do odbycia rozmów kwalifikacyjnych. To bardzo niepokojący sygnał.

Jak napisać CV, które będzie skuteczne? Dlaczego potencjalni pracodawcy są niezainteresowani  przesłanymi  dokumentami? Pokażemy kilka powodów, które dyskwalifikują CV w oczach pracodawcy. Skuteczność CV to szansa na klucz do Twojej kariery.

Uniwersalne CV

Uniwersalne CV

„Skuteczność CV – czy uniwersalne CV pomoże?”

Wiele osób chce mieć jedno CV, które nadaje się do aplikowania na różniące się od siebie stanowiska pracy.
Panuje przekonanie, że CV powinno być ogólne i zawierać wszystkie możliwe informacje na temat życia zawodowego kandydata.  Dlatego właśnie uniwersalne CV nie zawsze będzie w zgodności z oczekiwaniami pracodawcy. Rekrutujący ma w tym przypadku utrudnione zadanie, żeby w morzu informacji odnaleźć to czego szuka. Dodatkowo łatwo może dojść do wniosku, że potencjalny kandydat nie pasuje do poszukiwanego przez niego profilu zawodowego.

Rada
Nawet uniwersalne CV powinno być przygotowane… pod konkretny cel – stanowisko pracy. Wtedy jest bardziej skuteczne. Trzeba dostosowywać treść CV do danego stanowiska.

 

„Skuteczność CV – szablon CV,  kreator CV , wzór CV – co faktycznie działa?”

Korzystanie z gotowych rozwiązań niesie za sobą istotne ryzyko. Przede wszystkim jest to brak indywidualizmu.
Jeden szablon CV jest wypełniany przez osoby z różnymi kompetencjami i odmiennymi doświadczeniami zawodowymi. Tutaj pojawia się również inny problem. Mimo tych samych nazw, dane stanowisko pracy może mieć zupełnie inne zakresy obowiązków. Dlatego internetowy kreator CV może się mylić. Sytuację komplikuje fakt, iż nie istnieje jeden ustandaryzowany wzór CV.  Nie ryzykujmy więc, że nasze CV „zginie” w tłumie bardzo podobnych, lub identycznych aplikacji. Ponadto kreator CV generuje dokument jedynie w nieedytowalnej wersji PDF. Jeśli w przyszłości zmienisz pracę i będziesz chciał uaktualnić CV z kreatora, nie będzie to możliwe. Naszym zdaniem nie warto płacić za rozwiązania tego typu.

Rada
Rozwiązania takie jak wzór CV, szablon CV, czy internetowy kreator CV w większości przypadków skupiają się na stronie graficznej dokumentów. Nigdy jednak estetyka, nie zastąpi warstwy merytorycznej.  Grafika CV ma za zadanie uporządkować treść i wizualnie uatrakcyjnić dokument. Ale nie ona decyduje o tym, czy CV jest skuteczne. W życiorysie ważniejsze są sposób prezentacji kwalifikacji i doświadczeń zawodowych.

Skuteczność CV – dlaczego Twoje CV nie działa?

Wzór CV

„Skuteczność CV – może CV na jedną stronę?”

Jedna strona wystarczy, żeby pokazać pierwsze doświadczenia zawodowe osób z krótkim stażem pracy, bądź absolwentów. Nie jest to jednak sztywna reguła. W przypadku specjalistów lub managerów z długoletnim doświadczeniem usuwanie istotnych informacji kosztem zmieszczenia się na jednej stronie powoduje więcej szkód niż korzyści.

Rada
Skup się na takim przedstawieniu siebie, żeby tekst CV w miarę równomiernie wypełniał stronę. Napisz o tym co jest istotne na stanowisku na które aplikujesz, w czym jesteś dobry.

 

Sprawdź również nasze artykuły:

Oraz naszą ofertę:

 

Skorzystaj z naszych usług! osiągnij wyższy poziom swojej kariery
Zamów teraz Profesjonalne CV