Profesjonalne CV – jakie zdjęcie?

Szukasz pracy. Przygotowujesz profesjonalne CV i list motywacyjny i stajesz przed pytaniem: jakie mam dołączyć zdjęcie? Kandydaci szukający pracy, często popełniają błąd, chcą się wyróżnić i umieszczają w CV „oryginalne” fotki.  Liczą, że dzięki temu pracodawca zwróci uwagę na ich aplikację i zaprosi do kolejnego etapu rekrutacji. Lepiej nie ryzykuj, bo zrobisz złe wrażenie i zaprzepaścisz swoje szanse na wymarzoną pracę. Nie popełniaj poniższych błędów:

 

  • Zdjęcie prywatne.

Nie załączaj do CV  fotografii z rodzinnego przyjęcia, imprezy, czy plaży jak leżysz w stroju kąpielowym. Pracodawcę nie interesuje gdzie i z kim spędzasz wolny czas. Pracodawca szuka profesjonalisty, osoby kompetentnej, która spełni oczekiwania na stanowisku. Najlepiej więc jest umieścić zdjęcie wykonane w profesjonalnym studio fotograficznym, na jednolitym tle, w stroju biznesowym
i pogodnym wyrazem twarzy.

  • Zdjęcie o dużej pojemności.

Nie zapychaj skrzynki e – mailowej pracodawcy. Przed wysłaniem CV zwróć uwagę na wielkość zdjęcia.Zbyt duży plik utrudni Ci wysłanie aplikacji, a pracodawcy jej odczytanie.

  • Zdjęcie niewyraźne.

Zdjęcie musi być przejrzyste. Zbyt ciemne zdjęcie, zamazane, nie przedstawi Cię korzystnie i  zepsuje wrażenie nawet najbardziej profesjonalnego CV.

  • Zdjęcie nieaktualne.

Masz swoje ulubione zdjęcie sprzed kilku lat, na którym wyglądasz młodziej, atrakcyjniej. Załączasz je do CV, przychodzisz na rozmowę rekrutacyjną i  okazuje się, że przed pracodawcą staje „inna” osoba. Załączając nieaktualne zdjęcie możesz sprawić wrażenie, że chcesz coś ukryć, jesteś osobą mało pewną siebie i nie traktujesz poważnie pracodawcy. Zdjęcie musi być aktualne.

Zdjęcie w CV jest jego dopełnieniem. Najważniejsza jest treść, sposób w jaki przedstawisz swoje doświadczenie zawodowe, kompetencje, umiejętności. Watro zadbać, aby w profesjonalnym CV znalazło się profesjonalne zdjęcie.

 

Sprawdź również nasze artykuły:

Oraz naszą ofertę:

Skorzystaj z naszych usług! osiągnij wyższy poziom swojej kariery
Zamów teraz Profesjonalne CV