Poszukując pracy bardzo często  ograniczamy się do wysłania do pracodawcy tylko CV, mimo iż wymagany jest komplet dokumentów aplikacyjnych.  Jest to duży błąd. Bez listu motywacyjnego nasza aplikacja będzie potraktowana, jako niepełna, a co za tym idzie nie zostanie rozpatrzona. Warto więc poświęcić kilka chwil i przygotować skuteczny list motywacyjny, który będzie dopełnieniem skutecznego CV. Aby list motywacyjny zaintrygował i zachwycił pracodawcę, spowodował, że zostaniemy zaproszeni na rozmowę kwalifikacyjną i zapewnił nam sukces, należy pamiętać o kilku zasadach.

Forma listu motywacyjnego.

Stwórz list motywacyjny, który będzie poprawny stylistycznie oraz będzie pozbawiony błędów ortograficznych. Zwróć uwagę na jego format i szatę graficzną. Dobrze, jeśli forma graficzna listu motywacyjnego jest ciekawa i współgra z CV.

List uniwersalny.

Na pewno słyszałeś kiedyś o zasadzie, że” jeśli coś jest do wszystkiego to jest do niczego”.  Mówi się tak nie bez powodu. Nie wysyłaj tego samego listu do wszystkich pracodawców. Uniwersalny list motywacyjny, który będzie pasował do wszystkich ofert, na pewno nie zainteresuje pracodawcy.Dodatkowo ściągając szablon z Internetu ryzykujesz, że na biurko pracodawcy trafi list motywacyjny, wysłany przez  kilku innych kandydatów, korzystających z tego samego szablonu. Możesz być wtedy pewien, że Twoja aplikacja trafi do kosza.

Prezentacja kandydata.

Profesjonalny list motywacyjny to dopełnienie skutecznego CV. Dlatego nie przepisuj wszystkich informacji, które już umieściłeś w CV. Niech list motywacyjny będzie uzupełnieniem informacji zawartych w CV.  Często kandydaci ograniczają się tylko do zaprezentowania swoich cech: ” ambitny, zorganizowany, samodzielny”. W liście motywacyjnym warto pochwalić się swoimi sukcesami lub osiągnięciami w pracy. Nawet, jeśli wydają się nam one mało znaczące, mogą dużo powiedzieć pracodawcy o Twojej motywacji i zaangażowaniu. Napisz po prostu z czego jesteś dumny.

Motywacja.

List motywacyjny jak sama nazwa wskazuje ma wykazać Twoją motywację do aplikowania na dane stanowisko pracy. Nie wystarczy tylko wspomnieć, że zainteresowała Cię konkretna oferta lub jesteś zainteresowany pracą w firmie X. Napisz dokładnie dlaczego właśnie ta, a nie inna oferta przyciągnęła Twoją uwagę. Dlaczego właśnie w tej firmie chcesz pracować? Może utożsamiasz się z misją firmy, do której aplikujesz, a praca w niej byłaby dla Ciebie spełnieniem ambicji i planów zawodowych, lub cenisz sobie wysoką jakość produktów/usług tej firmy? Jeśli tak jest to o tym napisz.

Wierzę, że zastosowanie tych kilku wskazówek pomoże Ci w napisaniu listu motywacyjnego. Jeśli jednak zadanie to będzie Cię nadal przerastać i nie wiesz jak napisać CV lub list motywacyjny skorzystaj z usług KreatorzyKariery.pl. Przygotujemy dla Ciebie indywidualny i skuteczny list motywacyjny na zamówienie, dzięki któremu zachwycisz i zaskoczysz pracodawcę. Wśród naszych usług znajdziesz również list motywacyjny i CV po angielsku. Oferujemy także przygotowanie do rozmowy kwalifikacyjnej!

Sprawdź również nasze artykuły:

Oraz naszą ofertę:

Skorzystaj z naszych usług! osiągnij wyższy poziom swojej kariery
Zamów teraz Profesjonalny list motywacyjny