Przygotowanie Profesjonalnego CV i LM to:


 • Usługa przygotowania skutecznego dokumentu, który w sposób atrakcyjny przedstawi Twoją kandydaturę pracodawcy i skłoni do zaproszenia na rozmowę kwalifikacyjną.
 • Indywidualnie oraz atrakcyjnie opracowana część merytoryczna i graficzna, dostosowana do stanowiska i specyfiki branży. Dokumenty piszemy od nowa. Nie przepisujemy CV!
 • CV i LM, które wyróżnią Cię na tle innych kandydatów. Wyrażone językiem korzyści przekonają rekruterów.

 

Vector illustration of creative resume template.

Idealne CV prawnika powinno być starannie przygotowane. Poniżej pokazujemy, co jest ważne.

Profil zawodowy – powinien być krótką i zwięzłą informacją na temat tego: kim jesteś, jakie posiadasz kompetencje oraz jaki masz cel zawodowy. Profil powinien zawierać kilka zdań, które są syntetycznym opisem drogi zawodowej.

Może to wyglądać w taki sposób:

Kim jesteś? Ukończyłem Prawo na Uniwersytecie Łódzkim.

Jakie posiadasz kompetencje? Specjalizuję się zagadnieniach prawa gospodarczego, w szczególności spółek kapitałowych. Ukończyłem aplikację radcowską w 2015 roku (OIRP Warszawa).

Jakie jest Twój cel zawodowy? Praca na stanowisku In-House Lawyer w warszawskim oddziale Firmy.

Sukcesy zawodowe – nie bądź fałszywie skromny. Napisz o swoich osiągnięciach zawodowych. Pracodawcy często poszukują ludzi wychodzących poza ramy swoich obowiązków. Oczywiście objętość tej sekcji w CV musi być dostosowana do długości dokumentu. Zwykle jednak wystarczą 2-4 pozycje. Opisy nie powinny być nadmiernie rozbudowane, ale z ich treści powinno się móc wywnioskować, co było istotą osiągniecia.

Przykłady osiągnięć zawodowych:

Zrealizowanie planu windykacyjnego w obszarze regresów i innych wierzytelności nieskładkowych przez kierowany zespół w roku 2015.

Udział w charakterze eksperta w pracach Komisji ds. Międzynarodowego Prawa Humanitarnego przy Prezesie Rady Ministrów RP.

Umiejętności – należy w zwięzły i czytelny sposób przedstawić informacje na ten temat.

Można zrobić to w taki sposób:

 • Umiejętność redagowania pozwów w sprawach gospodarczych.
 • Znajomość postępowania restrukturyzacyjnego w spółkach z ograniczoną odpowiedzialnością.
 • Obsługa programu Lex.

 

Zadania na danym stanowisku – nie warto przepisywać swojego zakresu obowiązków. W większości przypadków tego typu dokumenty są bardzo szczegółowe i niestety nie zawsze są zgodne z faktycznie wykonywanymi obowiązkami. Skup się na pokazaniu 4-8 kluczowych zadań realizowanych na danym stanowisku.

Przykładowo

05.2014 – obecnie. Prawnik (Associate) w Departamencie Banking & Finance. Legal Justice Solicitors w Warszawie.

 • Bieżąca obsługa prawna klientów kancelarii.
 • Przygotowywanie opinii prawnych z zakresu prawa handlowego i szeroko rozumianych kwestii związanych z transakcjami bankowymi.
 • Projektowanie dokumentów zabezpieczenia.
 • Prowadzenie korespondencji z klientami kancelarii.
 • Udział w procesach due diligence.

Wykształcenie w większości zawodów prawniczych wymagane jest ukończenie studiów magisterskich na kierunku prawo. Jest to również warunek konieczny dla zdecydowanej większości zawodów prawniczych koncesjonowanych. Podaj nazwę uczelni, kierunek i uzyskany tytuł. Możesz pokusić się o podanie informacji na temat pracy dyplomowej, bądź szczególnych osiągnięć w toku nauki. Jeżeli ukończyłeś stosowną aplikację, możesz w tej sekcji możesz zawrzeć informację na ten temat.

Przykładowo:

10.2009 – 06.2015

Uniwersytet Warszawski

Kierunek: Prawo. Uzyskany tytuł: Magister.

 

Kursy i szkolenia – poziom nasycenia tymi formami uzupełnienia wiedzy jest zróżnicowany w zależności od konkretnych zawodów. Powinniśmy podać nazwę kursu, jednostkę szkolącą oraz datę ukończenia. Nie wszystko jest istotne. Nie ma sensu podawanie kursów sprzed wielu lat, szczególnie jeżeli dotyczyły nieaktualnych już regulacji.

Przykładowo:

02.05.2015 – Prawo w projektach chmury obliczeniowej (jednodniowe warsztaty).

Języki obce – podajemy jaki język znamy i w jakim stopniu. Można posiłkować się klasyfikacją Rady Europy, gdzie poziomy znajomości są określone symbolami od A1 do C2.

Przykładowo:

Język angielski – znajomość na poziomie średniozaawansowanym w mowie i piśmie.

Zainteresowania – warto podać zainteresowania, które wiążą się z pracą zawodową. Można również podać inne, jednak tylko gdy są pozytywnie odbierane przez otoczenie.

Przykładowo:

Prawo karne skarbowe w Niemczech.

Bieganie – zdobycie korony polskich maratonów.

Wolontariat – jeżeli działamy w organizacjach pozarządowych, poświęcamy czas inicjatywom społecznym, to warto o tym napisać. Jeżeli dołożyliśmy kilka złotych do puszki podczas Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, czy akcji Caritasu, to nie jest to wolontariatJ

Przykładowo:

Organizuję akcje zbiórki żywności i leków na rzecz krajów Trzeciego Świata w ramach działalności w Polskim Czerwonym Krzyżu.

Zamawiając Profesjonalne CV i List Motywacyjny zyskujesz:

PEWNOŚĆ...

że CV i List Motywacyjny jest profesjonalnie przygotowane, ponieważ nad Twoim zamówieniem pracują praktycy w obszarze HR.

SKUTECZNOŚĆ DOKUMENTÓW...

Wiemy jak pisać CV – ponad 90% naszych klientów, którzy skorzystali z usługi przygotowania Profesjonalnego CV i LM otrzymuje zaproszenia na rozmowy kwalifikacyjne!

WIARYGODNOŚĆ...

Jesteśmy Agencją Doradztwa Personalnego. Znamy oczekiwania pracodawców. Potrafimy właściwie zaprezentować Twoją osobę, ponieważ sami prowadzimy rekrutacjedla klientów biznesowych.

Opinie naszych klientów

 • A. Kamiński, dn. 11.04.2016 r.

  ” dziękuję za pomoc w zredagowaniu mojego życiorysu, który mam przygotowany pod kątem pracy na stanowisku prokurenta lub radcy w spółkach prawa handlowego. Sposób realizacji zamówienia w pełni spełnił moje wymagania. (pisownia oryginalna)

  http://www.opineo.pl/opinia/6929600
 • W.K., dn. 20.04.2016 r.

  Napisane dla mnie dokumenty są bardzo biznesowe. To jest indywidulane doradztwo a nie szablony za kilka złotych z internetu. zdecydowanie dobre rozwiązanie dla chcących się wyróżnić.(pisownia oryginalna)

  http://www.opineo.pl/opinia/6980139
 • Dorota, dn. 2.07.2012 r.

  ” Polecam z czystym sumieniem! Pełen profesjonalizm, sama z pewnością nie przygotowałabym swojego CV tak nietypowo. Świetny kontakt z firmą, wiele pytań, które pozwoliło doprecyzować moje cele. Serdecznie dziękuję , mam nadzieję że ten dokument będzie wrotami do kariery 🙂

  http://www.opineo.pl/opinia/3490841
 • JoannaK, dn. 31.08.2016 r.

  ” Przemiły kontakt, pełen profesjonalizm a efekt końcowy na medal.
  Polecam w 100 %.

  http://www.opineo.pl/opinia/7641622
 • Więcej opini na

  Słucham swoich klientów

Skorzystaj z naszych usług!

osiągnij wyższy poziom swojej kariery