Artykuły

Jak stworzyć profesjonalny profil na LinkedIn?

Szukasz nowej pracy – masz profesjonalne CV i myślisz, że to wystarczy? Nic bardziej błędnego. Headhunterzy, rekruterzy i pracodawcy regularnie korzystają z portali zawodowych w poszukiwaniu kandydata. Warto zatem zaistnieć na LinkedIn!

 

Jak stworzyć profil na LinkedIn? Poniżej kilka wskazówek:

 

1.       Nagłówek

3 powody nieskuteczności CV

Wielu klientów zgłasza się do nas z problemem braku skuteczności swojego dotychczasowego CV.  Często na kilkadziesiąt wysłanych aplikacji, praktycznie nie otrzymują żadnych zaproszeń do odbycia rozmów kwalifikacyjnych.

Przebranżownie - jakie mam kompetencje

Żeby dowiedzieć się w jakiej nowej branży mamy szansę, musimy wiedzieć, czy spełniamy stawiane tam oczekiwania. Dlatego powinniśmy ocenić swoje kompetencje. Określmy umiejętności, które będę ważne w naszym procesie przebranżowienie. Na potrzeby artykułu dokonamy bardzo uproszczonego podziału kompetencji.

Świadome budowanie ścieżki kariery - noworoczne postanowienia

Wraz z Nowym Rokiem chętnie podejmujemy wyzwania. Również dotyczące życia zawodowego. Jest to tradycyjnie dobry okres na zmiany w naszym życiu. Nowa praca, awans, czy podwyżka to najczęstsze postanowienia  związane ze sferą zawodową.

Przebranżowienie - sposobem na sukces zawodowy (część 1).

Jak powinno być?

Decyzja o wyborze własnej ścieżki kariery powinna być podejmowana świadomie. Niewątpliwie powinna zostać poprzedzona wieloma analizami. Wypadałoby przynajmniej poznać swoje predyspozycje, lokalną ofertę edukacyjną i przeanalizować oferty pracy. Tyle pięknej teorii. Sprawdźmy więc, jak jest w praktyce.