Artykuły

3 powody nieskuteczności CV

Wielu klientów zgłasza się do nas z problemem braku skuteczności swojego dotychczasowego CV.  Często na kilkadziesiąt wysłanych aplikacji, praktycznie nie otrzymują żadnych zaproszeń do odbycia rozmów kwalifikacyjnych.

Przebranżownie - jakie mam kompetencje

Żeby dowiedzieć się w jakiej nowej branży mamy szansę, musimy wiedzieć, czy spełniamy stawiane tam oczekiwania. Dlatego powinniśmy ocenić swoje kompetencje. Określmy umiejętności, które będę ważne w naszym procesie przebranżowienie. Na potrzeby artykułu dokonamy bardzo uproszczonego podziału kompetencji.

Świadome budowanie ścieżki kariery - noworoczne postanowienia

Wraz z Nowym Rokiem chętnie podejmujemy wyzwania. Również dotyczące życia zawodowego. Jest to tradycyjnie dobry okres na zmiany w naszym życiu. Nowa praca, awans, czy podwyżka to najczęstsze postanowienia  związane ze sferą zawodową.

Przebranżowienie - sposobem na sukces zawodowy (część 1).

Jak powinno być?

Decyzja o wyborze własnej ścieżki kariery powinna być podejmowana świadomie. Niewątpliwie powinna zostać poprzedzona wieloma analizami. Wypadałoby przynajmniej poznać swoje predyspozycje, lokalną ofertę edukacyjną i przeanalizować oferty pracy. Tyle pięknej teorii. Sprawdźmy więc, jak jest w praktyce.

Zmiana pracy – dlaczego boimy się ponieść ryzyko?

Spadek bezrobocia w ostatnim czasie spowodował, że z większym optymizmem patrzymy na swoje możliwości na rynku pracy. Około 3/4 pracujących deklaruje gotowość do zmiany pracy. Czy faktycznie tylu z nas jest gotowych porzucić swoje obecne zajęcie?