Wielu klientów zgłasza się do nas z problemem braku skuteczności swojego dotychczasowego CV.  Często na kilkadziesiąt wysłanych aplikacji, praktycznie nie otrzymują żadnych zaproszeń do odbycia rozmów kwalifikacyjnych.

Pracodawcy nie są zainteresowani  przesłanymi  dokumentami. Dlaczego tak się dzieje? Pokażemy kilka najczęstszych błędów, które dyskwalifikują CV w oczach potencjalnego pracodawcy.

 

„Uniwersalne CV”

Wiele osób chce mieć jedno CV, które nadaje się do aplikowania na różniące się od siebie stanowiska pracy.  Panuje przekonanie, że CV powinno być ogólne i zawierać wszystkie możliwe informacje na temat życia zawodowego kandydata. Dlatego właśnie uniwersalne CV nie zawsze będzie w zgodności z oczekiwaniami pracodawcy. Rekrutujący ma w tym przypadku utrudnione zadanie, żeby w morzu informacji odnaleźć to czego szuka. Łatwo może dojść do wniosku, że potencjalny kandydat nie pasuje do poszukiwanego przez niego profilu zawodowego.

 

Rada.

CV powinno być przygotowane pod konkretny cel – stanowisko pracy. Wtedy jest czytelne i bardziej skuteczne.

 

„szablon CV,  kreator CV , wzór CV”

Korzystanie z gotowych szablonów, wzorów bądź internetowych kreatorów CV niesie za sobą istotne ryzyko. Przede wszystkim jest to brak indywidualizmu. Ten sam szablon jest wypełniany przez osoby o różnych zawodach i z różnymi kompetencjami. Ryzykujemy, że nasze CV „zginie” w tłumie identycznych aplikacji.
Są to rozwiązania, które często powodują więcej szkody, niż korzyści. Co gorsze, często kosztują spore pieniądze.

 

Rada.
Grafika CV ma za zadanie uporządkować treść i wizualnie uatrakcyjnić dokument. Ale nie ona decyduje o tym, czy CV jest skuteczne. W CV istotne są kompetencje, właściwa prezentacja kwalifikacji.  

 

„CV koniecznie na jedną stronę”

Jedna strona zwykle wystarczy, żeby pokazać pierwsze doświadczenia zawodowe osób z krótkim stażem pracy, bądź absolwentów .  W przypadku specjalistów lub managerów z długoletnim doświadczeniem usuwanie istotnych informacji kosztem zmieszczenia się na jednej stronie powoduje więcej szkód niż korzyści.

 

Rada.
Skup się na estetycznym rozmieszczeniu tekstu. W razie konieczności odpowiednio zmień odstępy.  Zadbaj o poprawność językową.  

Skorzystaj z naszych usług!

osiągnij wyższy poziom swojej kariery